Michal Szpak – Dreamer Tour

Michal Szpak – Dreamer Tour
Friday, February 15, 2019
7:00 pm
$34 - $59 Kup bilet

Michal Szpak i PaSO Orchestra zapraszają na koncert „Dreamer Tour”, który odbędzie się w piatek (Friday), 15 lutego, 2019 o 7 wieczorem, w Copernicus Center.

Michal Szpak – artysta emocji

Michał Szpak to dzisiaj najgorętsze nazwisko w polskim show – biznesie. Od sukcesu w 2011 roku w programie telewizyjnym X Factor, w którym dotarł do wielkiego finału, jest najczęściej komentowaną osobowością polskiej sceny, każde jego pojawienie się budzi emocje.

Trudno się dziwić – Michał zachwyca swoim głosem, wydaje się mieć nieograniczone możliwości wokalne. W ciągu siedmiu lat stał się artystą dojrzałym, w pełni świadomym swoich wyborów. Zachował przy tym to, co wyróżniało go od początku: niezwykłą siłę artystycznej wypowiedzi. Jest prawdziwy – nie kreowany, szczery – nie kalkulowany, otwarty bardziej niż ktokolwiek i wrażliwy jak sejsmograf. Michał Szpak swoją obecnością na polskiej scenie muzycznej obnaża fałsz i sztampę, blichtr, rutynę i przeciętność. Rozbraja i otwiera serca swoją uczciwością i jednocześnie budzi zachwyt wartościami, które ma nam do przekazania. No właśnie – bo Michał nie wychodzi na scenę, żeby być podziwianym, choć jego długie włosy, fantazyjne kostiumy i pomalowane paznokcie wskazywałyby na to. Nic bardziej mylnego – Michał śpiewa, żeby wyśpiewać to, co dyktuje mu jego wrażliwa dusza. Jest w tym tak bardzo autentyczny, że publiczność poddaje się jego emocjom i odpłaca szczerym i bezwarunkowym zachwytem.

W ciągu ostatnich trzech lat posypały się nagrody i kariera młodego wokalisty nabrała zawrotnego tempa: po wygraniu zaciętych krajowych eliminacji Michał reprezentował Polskę w 61. Konkursie Eurowizji, gdzie doszedł do finału i w głosowaniu międzynarodowej publiczności otrzymal 3 miejsce – ponad 20 mln głosów. Wyśpiewał wiele prestiżowych nagród w tym, te najważniejsze: SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015), SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole w 2016 roku. Otrzymał także tytuł Gwiazda Plejady – Osobowość Roku 2016. Jest trenerem i jurorem w programie TVP2 „Voice for Poland”. Ostatnie tygodnie przyniosły mu nagrodę Telekamera 2018 w kategorii Najlepszy Juror. Sprzedaje rekordowe nakłady płyt: CD „Color Of Your Life” osiągnęło status diamentowej płyty – ponad 460 tys. sprzedanych egzemplarzy, a tytułowa piosenka znalazła się na liście Top 50 -USA-Spotify Viral 50 Billboard oraz Top 10 iTunes w kilkunastu krajach Europy.