ZASADY PRZEWOŻENIA DZIECKA W FOTELIKU SAMOCHODOWYM W STANIE ILLINOIS

ZASADY PRZEWOŻENIA DZIECKA W FOTELIKU SAMOCHODOWYM W STANIE ILLINOIS

Posted by Nasze Chicago on Nov 21, 2018

ZASADY PRZEWOŻENIA DZIECKA W FOTELIKU SAMOCHODOWYM W STANIE ILLINOIS

 

 

Ustawa o przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych w stanie Illinois

Ustawa o ochronie dzieci w ruchu pasażerskim nakazuje, żeby wszystkie dzieci, które nie ukończyły 8-go roku życia były właściwie zabezpieczone podczas jazdy samochodem. I tak z dniem 1 stycznia 2019 r. zmieniły się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych.

Wytyczne dla dzieci

Noworodki – 2 lata

Prawo w Illinois nakazuje alby dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia były przewożone tyłem do kierunku jazdy, chyba że ważą więcej niż 40lb lub mają wiecej niż 40inch wysokości.

2-4 lata

Dziecko powinno być przewożone tyłem do kierunku jazdy tak długo jak to tylko możliwe lub gdy limity wzrostowe i wagowe zostaną przewyższone. Gdy dziecko zaczyna jeździć przodem do kierunku jazdy w dalszym ciągu powinno pozostać w foteliku samochodowym. Należy używać pasów bezpieczeństwa znajdujących się w foteliku samochodowym tak długo, aż dziecko osiągnie limit wagowy i wzrostowy danego fotelika samochodowego (należy sprawdzić limity w instrukcji).

4-8 lat

Jest obowiązek przewożenia dziecka w foteliku samochodowym, przodem do kierunku jazdy, aż osiągną góry limit wzrostowy lub wagowy dozwolony przez prosucenta fotelika samochodowego. Gdy dziecko wyrasta z siedzenia skierowanego przodem do kierunku jazdy, może ono przejść do fotelika podwyższającego. Takie siedzenia muszą być używane z pasami bezpieczeństwa na kolanach i barkach pojazdu, a nie tylko z pasem biodrowym.

8-12 lat

 Dzieci powinny pozostawać w foteliku podwyższającym, dopóki nie są wystarczająco wysokie, aby pasowały do pasa biodrowego / barkowego dorosłego.