PEWNA MAMA PRZESTRZEGA PRZED NIEBEZPIECZNYMI PARKAMI TRAMPOLIN DLA DZIECI

PEWNA MAMA PRZESTRZEGA PRZED NIEBEZPIECZNYMI PARKAMI TRAMPOLIN DLA DZIECI

Posted by Nasze Chicago on Nov 21, 2018

PEWNA MAMA PRZESTRZEGA PRZED NIEBEZPIECZNYMI PARKAMI TRAMPOLIN DLA DZIECI

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii i Amerykańskiej Akademii Chirurgów Ortopedycznych dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny używać trampoliny.

Pewna mama opowiada, że za każdym razem jak jej syn dostaje zaproszenie na urodziny, ktróre odbeda sie w jednym z parków trampolin, chce to zaproszenie jak najszybciej wyrzucić do kosza. Dlaczego? Ponieważ jej syn uwielbia takie miejsca i na pewno bedzie chciał iść. Jednak parwie co drugi dzień w mediach społecznościowych pojawia się historia opisująca zdarzenie jak dziecko zostało poważnie ranne na trampolinie w jednym z tych miejsc.

Czytała ona ostatnio posta na facebook jednej z mam dwóch synów. Było to mocne ostrzeżenie dla rodziców o niebezpieczeństwie zwiazanym z krytymi parkami trampolin. Zamieściła zdjecie swojego 3-leniego syna w gipsie biodrowym odlanym od kostek do pasa, który bedzie musiał nosic przez nastepne sześć tygodni. "Colton upadł i złamał kość udową, najsilniejszą kość w jego ciele, podczas gdy niewinnie skakał ze mna i tatą" - napisała. „Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii i Amerykańskiej Akademii Chirurgów Ortopedycznych dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny używać trampoliny. Wynika to z faktu, że ich kruche kości nie są w stanie wytrzymać powtarzających się nacisków ze skakania, nie mieliśmy pojęcia i byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się o tym od naszego pediatrycznego chirurga ortopedy podczas pobytu w szpitalu Coltona. "

Nikt by nie pomyślał o niebezpieczeństwie takich miejsc, tymbardziej że zachecają one do zabawy najmłodszych.

„Mamy nadzieję, że dzieląc się naszą historią możemy przestrzec inne rodziny przed traedią jaka nas spotkała.”